Projektek
Phare CBC (2002-2004)
"Tananyagfejlesztés osztrák-magyar szakképzési programhoz" című pályázatunkkal közel 30 millió forint állt rendelkezésre a megvalósításra. Ezt az összeget a partnerintézménnyel, az eisenstadti iskolával együttműködve német nyelvű tananyagok (jegyzetek) kidolgozására fordítottuk, valamint a képzéshez szorosan kapcsolódó technikai eszközök beszerzésére, tanulmányutak, továbbképzések megvalósítására. Összesen 26 kolléga (magyar és osztrák szakértők, adminisztratív és pénzügyi segítők) munkáját kellett összehangolni, ellenőrizni, irányítani, szervezni.
A tananyagok összeállítását, gyakorlati alkalmazásának elsajátítását a tanárok és a diákok számára ausztriai tanulmányutak, a partnerintézménynél tett látogatások, az osztrák szakértők magyarországi óralátogatásai, a tanulóknak szervezett szakmai gyakorlatok segítették. Mindezek alkalmat adtak a tapasztalatszerzésre tanároknak, diákoknak egyaránt. Nagyon érdekes és tanulságos volt valamennyiünk számára az osztrák tanulók érettségi vizsgáján való részvétel, a vizsga anyagainak tanulmányozása. Nálunk még szokatlan módszereket, az informatika erőteljes alkalmazásának lehetőségeit ismerhettük meg, és mindezt idegen nyelven. Fejlődési lehetőség volt a nyelvészeknek is, de különösen a szakmai tárgyakat tanító kollégáknak.
2005. szeptember 28-án került sor a pályázat ünnepélyes záró konferenciájára. Az ünnepségen több mint félszáz diákunk is részt vehetett.
A záró rendezvény dr. Kun Andrásné igazgató köszöntőjével és Árpásiné dr. Tóth Erzsébet igazgatóhelyettes, projektvezető értékelésével kezdődött. Ezután a tananyagokat készítő tanárok mutatták be munkáikat a következő témakörökben: nyelvtan, országismeret, lexika, informatikai alapok, szakmai gyakorlati ismeretek, szakmai elméleti ismeretek és társadalomismeret. Ezek 11 jegyzet és egy CD formájában váltak elérhetővé diákjaink számára. A készítők egyenként elmondták a legfontosabb tudnivalókat a munkájukkal kapcsolatban. Az előadássorozatot állófogadás követte.
Az elkészült német nyelvű jegyzetek és szerzőik:
- Lexika: Deé-Kovács Katalin – Orosz Éva
- Üzleti kommunikáció: Nagyné Gyurós Katalin
- Országismeret: Beckl János
- Tanirodai gyakorlatok: Szijjártóné Herczeg Edit
- Számvitel: Árpásiné dr. Tóth Erzsébet
- Gazdasági környezetünk, üzemgazdaságtan: Honvári János
- Gazdasági német: Gyurovics Edina
- Nyelvtan: Szalai Andrea – Tóthné Nagy Andrea
- Informatikai alapok: Jagudits György
- Vállalkozástan: Tóth Tamás
- Társadalomismeret: Bertháné Hári Gabriella – Mészáros Eszter