Hírek
2026. jan. 23.
Bognár Kata, 11. C
- 2025-2026-os tanév
- Eredmények
Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny
2025. október 17. és 19. között lehetőségem nyílt részt venni az 53. Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny országos döntőjén Sátoraljaújhelyen.

Már csütörtök reggel útnak indultunk Domjánné Dr. Szabó Marianna tanárnővel. Az út hosszadalmas volt, de a tanárnő társaságának köszönhetően egy pillanatnak tűnt. Utazásunk során gyönyörű tájakon keltünk át. Délután Sátoraljaújhelyre érkezvén a helyi diákok szívélyesen fogadtak minket, utána pedig elindultunk a szállásunk felé.
A „nulladik nap” az ismerkedésről, helyismereteink bővítéséről szólt. Estefelé tettünk egy sétát a városban, azután pedig csatlakoztunk a többiekhez egy vacsora erejéig.
Péntek reggel egy megnyitón vettünk részt a helyi középiskola tornatermében. Kihúztuk a sorszámainkat, azután pedig kezdetét vette a verseny. Az írásbeli fordulóval kezdtünk. Összetett, komplex feladatsor volt, amelynek központjában a nyelvhasználat, illetve a nyelvhelyesség állt.
Ebéd után busszal mentünk a Nemzeti Összetartozás Hídjához, ahol volt egy kis szabadidőnk, este pedig egy színvonalas nyitóünnepséget tekinthettünk meg a Latabár Színház épületében.
Szombaton reggeli után siettünk a Városháza épületéhez, ahol koszorúzás után folytatódott a verseny, mégpedig egy szóbeli fordulóval. A vendégek, illetve kísérőtanáraink a díszteremben hallgathatták előadásainkat.
A következő program este következett, amikor szintén a Latabár Színház egyik termében hallgathattuk meg Sátoraljaújhely polgármesterének köszöntő beszédét, aki hangsúlyozta a nyelvápolás fontosságát, illetve Kazinczy Ferenc örökségének súlyát.
Vasárnap reggel Széphalmon, a Kazinczy Ferenc Emlékcsarnok épületénél történt meg az eredményhirdetés.
A hazaút szinte egy pillanat alatt elrepült, Győrbe érve pedig hálásan tekintettem vissza az elmúlt négy nap izgalmaira.
Szeretném megköszönni tanáraimnak a felém tanúsított türelmüket, illetve segítségüket a felkészülési időszak alatt, Takács Klára tanárnőnek a sok segítséget, illetve Domjánné Dr. Szabó Marianna tanárnőnek, hogy elkísért ezen az úton.
Bognár Kata, 11. C
GALÉRIA
Sátoraljaújhely



KAPCSOLÓDÓ HÍREK

MOBILIS-kalandok
Február 12-én, csütörtökön osztályunk a Mobilisbe látogatott, ahol érdekes tematikájú foglalkozáson vehettünk részt.
2026. febr. 14.
Horváth Áron, 10. B

Országos német nyelvű matematikaverseny
Idén is részt vettünk az országos német nyelvű matematikaversenyen január 30-án a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetemen.
2026. febr. 14.
Sághy Szabolcs 11. C osztályos tanuló, diáktudósító

Kiváló eredmények az országos pénzügyi versenyen – szalagavatóval egy napon!
A Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum diákjai kiválóan szerepeltek a XXIV. Országos Pénzügyi Esettanulmányi Versenyen (OPEV), amelyet a Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégiuma szervezett Győrben, január 28–30. között.
2026. febr. 12.
Wally Eszter közgazdász tanár