SZC logo

Győri Szakképzési Centrum

OM kód: 203037/015 | 9024 Győr, Bem tér 20-22.

Intézmény logo

Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Teams
 • KRÉTA

Hírek

2023. jan. 5.


Molnár Melinda

 • Eredmények
 • 2022-2023-as tanév
 • Szakképzés

Országos 1. helyezés

A „könyvelés atyjáról” elnevezett Luca Pacioli Egyesület, amely a Corvinus Egyetemen működő egyesület és diákszervezet, 2022 őszén meghirdette a Luca Pacioli Középiskolás Versenyt.

Országos 1. helyezés
A verseny gyakorlati közgazdasági – kiemelten számviteli, pénzügyi és adózási szakmai – ismeretek fejlesztését célozza a Kárpát-medencében tanuló magyar középiskolások körében. A versenyre iskolánk közel 80 tanulója jelentkezett.
 
A verseny két fordulóból állt. Az első fordulóban egy feladatsort kellett megoldaniuk a versenyzőknek, amely feleletválasztós kérdéseket, illetve egy rövid kifejtős feladatot tartalmazott. A döntőben az első fordulóban 20 legjobban teljesítő diák vehetett részt. Iskolánkból két 2/14. B osztályos tanuló Grundtner Eszter és Lukács Gergő jutott be a döntőbe, amelyre egy szombati nap délutánján, 2022. november 12-én került sor.
A döntőt Budapesten a Moha irodaházban rendezték, ahol a versenyzőknek megadott források alapján két szakmai témájú esszét és egy számviteli ismeretekhez kapcsolódó számolást igénylő feladatot kellett megoldanunk. Az esszék esetében négy témából választhattak a versenyzők, mint például:
 • Mit gondolsz, a különböző adófajták megoszlása a költségvetés bevételi oldalán milyen hatást jelent? A forrásokat felhasználva fogalmazz meg pozitívumokat és hiányosságokat (legalább egyet-egyet) az adórendszerről!
 • Mutasd be a digitalizáció gazdasági és társadalmi hatásait Magyarországon! Legalább kettő pozitív és legalább kettő negatív hatást említs! (Személyes tapasztalatot és véleményt is megfogalmazhatsz.)
A feladatok megoldása után a versenyzők betekintést kaptak a szervezet működésébe annak elnöksége által.
A versenyen Grundtner Eszter 1. helyezést ért el. Lukács Gergő szintén nagyon előkelő helyezést ért el, éppen csak lecsúszott a dobogóról.
 
Eszter meghívást kapott a Luca Pacioli Egyesület által szervezett gálavacsorára, a Luca Pacioli Estre, ahol ünnepélyes keretek között vehette át az oklevelet. Továbbá Eszter 150.000 Ft pénzjutalomban is részesült.

Molnár Melinda
kísérőtanár
 KAPCSOLÓDÓ HÍREK


2. Nyitott kapuk napja

2. Nyitott kapuk napja

November 16-án került sor a 2. Nyitott kapuk napjára iskolánkban. Reggel 8.00 órától folyamatosan érkeztek az érdeklődő általános iskolai diákok és szüleik.

2023. nov. 25.


Mészáros Eszter

RÉV-Színház

RÉV-Színház

2023. október 27-én a 11. B osztály egy érdekes színházi előadáson vett részt a Generációk Művelődési Házában Béresné Tóth Orsolya tanárnő és Kajtár Erzsébet tanárnő kíséretében.

2023. nov. 19.


Nyitott kapuk napja I. - Sorsolás

Nyitott kapuk napja I. - Sorsolás

A tegnapi nap folyamán kisorsoltuk a november 7-i Nyitott Kapuk Napján meghirdetett játékunk nyerteseit. Köszönjük a rengeteg kitöltést, a szerencsés kisorsoltak ajándékát hamarosan postázzuk.

2023. nov. 19.


Ács Gabriella


Partnereink

 • Győri Szakképzési Centrum
 • Pénziránytű Alapítvány
 • Boldog Iskola
 • ECDL-vizsgaközpont
 • Pécsi Tudományegyetem Partnerintézménye
 • LKW WALTER
SZC logo

Győri Szakképzési Centrum


  • Intézmény logo
  • Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum

   9024 Győr, Bem tér 20-22.

  • Telefon: 96/519-373

   E-mail: barossgyor@gmail.com

   OM azonosító: 203037/015


  2023Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum